Sztuka w ogrodzie

nawadnianie ogrodów nawadnianie ogrodów
Sztuka ogrodowa ? zbiór działań obejmujących projektowanie ogrodów i założeń parkowych, ale nie tylko.
To również pielęgnacja zieleni, nowej oraz już istniejącej w danym miejscu.
To sztuka doboru właściwych roślin ich odmian do danego terenu i warunków klimatycznych tam panujących. To sposób łączenia architektury i zieleni w taki sposób, aby pozostawały w harmonii ze sobą.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_ogrodowa

Krótko o cyprysach

Cyprys (Cupressus L.) ? rodzaj drzew iglastych z rodziny cyprysowatych.
Obejmuje ok.
17?19 gatunków, występujących w Ameryce Środkowej, w Azji od południowo-zachodnich Chin, poprzez rejon Himalajów po południowo-zachodnią Azję i północną Afrykę.

Pochodzący z Azji południowo-zachodniej cyprys wiecznie zielony jest często sadzonym gatunkiem ozdobnym w całym obszarze śródziemnomorskim. ... Cyprys wiecznie zielony jest od wielu wieków często sadzonym gatunkiem ozdobnym na terenach parkowych, w ogrodach i na cmentarzach w całym obszarze śródziemnomorskim.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprys

Nasz ogród idealny

Istnieje wiele stylów aranżacji ogrodów. Trudno stwierdzić, jaki jest obecnie najpopularniejszy - bardzo dużo zależy również od tego, jaki jest styl naszego domu.
Jeśli jest nowoczesny, to ogród powinien być raczej dopasowany do takiego stylu.
Jednak dość dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wpiszą się w neutralną, nowoczesną bryłę domu.
Z innej strony patrząc. Kreowanie przestrzeni jest bardzo ciekawym zagadnieniem.

A czym jest projektowanie ogrodu, jak nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród łączył w sobie walory estetyczne i użytkowe - przecież większość z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, aby zainteresować się projektowaniem ogrodu bardziej poważnie.

Dobrze jest jeżeli mamy jakiś pomysł.

Jednak urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć architekt krajobrazu.

W tym temacie dodam jeszcze jedno. Temat jest bardzo wdzięczny do opisania.
Inwestując w nasz ogród, tak naprawdę dbamy o swój komfort - dobrze zaprojektowany będzie idealnym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale również w gronie przyjaciół przy popularnym ostatnio grillu.
Walory estetyczne to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej.
Oczywiście, jeśli nie posiadamy dużej działki, trudniej będzie nam wszystko pogodzić. Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc. .

Widok do druku:

nawadnianie ogrodów